Kdo jsme?

Jsme KLUB VINAŘŮ z.s., Svatobořice-Mistřín

KLUB VINAŘŮ Svatobořice-Mistřín navazuje na bohatou tradici kraje a hlubokou historii místního vinařství. Společně sdílíme úctu k vinařskému odkazu naší obce. I v současném moderním světě jdeme ve šlépějích našich předků, abychom dále rozšiřovali své poznatky, sbírali nové vědomosti a zdokonalovali své umění dělat krásné víno.

Každý, kdo má svůj vinohrad, má své postupy, metody a vlastní víno s jedinečnou chutí i vůní. Tradici, moudrost našich předků, přírodu a hojnost zdejšího kraje ctí všichni.

Foto: Vinohrad ve Svatobořicích - Mistříně
Foto: Vinohrad ve Svatobořicích – Mistříně

KLUB VINAŘŮ Svatobořice-Mistřín spojuje:

• drobné vinaře, kteří pečují o svůj vinohrad a proměňují jeho plody v ušlechtilé víno pro vlastní radost a potěšení;
  • i profesionální vinařství, kteří svoji radost a potěšení předávají dál prostřednictvím vína na prodej.

Najdete mezi námi drobné i profesionální vinaře:

Foto: Výroční schůze Klubu vinařů Svatobořice – Mistřín

Co děláme?

Chceme společnými silami udržovat tradici vinařství v obci. Vzděláváme se v oboru vinohradnictví a vinařství. Účastníme se malých i velkých vinařských událostí, a pořádáme vlastní akce spojené s vínem.

Organizujeme košty, výstavy a další akce naplněné vínem

KONTAKTUJTE NÁS!