Svatobořice-Mistřín

Kudy k nám?

Svatobořice-Mistřín jsou vinařskou vesnicí s bohatou folklórní tradicí. Leží asi tři kilometry jižně od Kyjova, směrem Hodonín. Patří do slovácké vinařské podoblasti.

Cyklostezka Mutěnka

Dojedete k nám i na kole, po vyhlášené cyklistické stezce Mutěnka.

Nová obousměrná cyklostezka o šířce 2,5 m byla vybudována na bývalé železní trati Kyjov – Mutěnice. Vede z Kyjova přes Svatobořice-Mistřín, Dubňany až do Mutěnic. Více o cyklostezce Mutěnka…

Ubytování, vinné sklepy

Kyjovské Dolňácko

Svatobořice-Mistřín, kyjovské Dolňácko je krajem plným činorodých lidí, kteří se odjakživa rádi baví a druží. Vytváříme nejrůznější kolektivy, které spojuje společný cíl – pečovat o kulturní dědictví našeho kraje, přebírat od svých předků a předávat je dál.

Vedle KLUBU VINAŘŮ tak u nás najdete i další spolky, soubory a krúžky, spolky umělecky založených lidí, spolky tanečníků a muzikantů:

Zdejší spolky, soubory a krúžky se věnují tradicím a zvykům jako jsou vánoční koleda, fašank, krojované hody s věncem, také vinobraní nebo dožínky.

Pravidelně se u nás konají také výstavy vín, kořalek nebo folklórní slavnosti a festivaly, např. MFF Mistřín nebo Slovácký rok.

Některé z akcí jsou přímo v režii Klubu vinařů – viz NAŠE AKCE.

Kudy k nám? | Ubytování, vinné sklepy | Kyjovské dolňácko

Historie obce a pamětihodnosti